CRH2512J1R50E04Z
Mfr.Part #:
CRH2512J1R50E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 1.5 Ω 5 % 2 W 400 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance5 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance1.5 Ω
Power Rating2 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient400 ppm/°C